ВИТАМИНСКА БОМБА! Ова смути ЦЕЛОСНО ќе го ОБНОВИ вашиот организам!

27 август, 2021
470953_smuti_f

Ова смути од банана и спанаќ ќе ви обезбеди доволно енергија за цел ден

Со комбинацијата на свежото овошје и зелениот лиснат зеленчук, можете да добиете хранлив и освежителен пијалок. Обезбедувањето на потребното количество витамини и минерали е можно на многу брз и вкусен начин. Зеленото смути лесно се подготвува. Со редовно конзумирање, ќе го зајакнете имунитетот и ќе бидете подготвени за сезоната на грип и настинка.

Состојки:

1 банана

половина авокадо

грст бејби спанаќ

протеин со вкус на ванила (по желба)

лажица мача во прав (по желба)

1 голема чаша млеко (овесно, бадемово…)

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека не добиете еднолична смеса. Пијте наутро наместо појадок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi