ВОЛУМЕТРИКС ДИЕТАТА Е ЧУДО: Нема гладување, а губите 3 килограми за само 7 дена!

25 јули, 2021
209969_shutterstock-110181626_ls

Диетата волуметрикс работи на принципот на енергетска вредност на содржината на храна и вода, што значи дека различната храна дава различно чувство на ситост. Во пракса, ова значи дека истата калорична вредност на масната брза храна ќе не засити помалку во споредба со истата калориска вредност на зеленчукот. Но, истата калориска вредност на зеленчукот ќе биде поголема во квантитет и со тоа ќе се пополни поголем дел од желудникот.

Диетата Волуметрикс е одличен избор за сите оние кои не можат да одлучат дали сакаат да станат вегетаријанци или не. Дури и самото име на оваа диета значи: флекситаријанец = флексибилен вегетаријанец. Но, што значи тоа? Ова значи дека лицето кое ќе се определи за оваа диета јаде како вегетаријанец, но повремено јаде месо.

Препорачани намирници:

Овошје, зеленчук, млечни производи со малку маснотии, цели зрна, грав, посно месо.

Втората поделба може подобро да ги расветли изборите за храна на оваа диета:

Првата категорија

Нискомаслено млеко и млечни производи со малку маснотии, овошје со голема содржина на вода, зеленчук со мала количина јаглехидрати и висока содржина на вода, супи од зеленчук.

Втората категорија

Друго овошје, зеленчук, месо со малку маснотии (риба, пилешко), житарици, тестенини од цело зрно.

Трета категорија

Месо, старо и масно сирење, ореви и суво овошје, јадења како што се: пица, помфрит, сладолед и домашни колачи со малку маснотии.

Четврта категорија

Крекери и слични индустриски закуски како чипс, гевреци, чоколадни колачи, богати слатки, путер, масла – генерално маснотии, алкохолни пијалоци, газирани пијалоци и купени сокови.

Dijeta bez muke

Значи, ако јадете храна од прва категорија секој ден, втора храна секој втор ден и храна од трета категорија еднаш на секои пет дена – вие сте на одличен пат да изгубите тежина и да го подобрите вашето здравје. Сигурно се прашувате што е со четвртата категорија? Па, најдобро е да го заборавите – овие намирници едноставно не постојат за вас.

Препорачани се три главни оброци и закуски, иако можете да грицкате некое овошје или да јадете нешто друго од Првата категорија храна во текот на денот.

Д-р Роулс верува дека трикот за здраво слабеење е да користите нискокалорична храна. И додава дека со оваа диета може да изгубите 3 килограми за една недела. Диетата со Волуметрикс исто така ќе го намали внесот на калории и ќе го поттикне губењето на тежината.

Пред да започнете со диетата Волуметрикс, консултирајте се со лекар!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi