За впечатлив поглед: Поттикнете го растот на трепките на природен начин

26 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-26_113325_www.alo.rs

Еве неколку совети за тоа како да направите трепките да растат побрзо и да ги направите убави и здрави.

ЧЕШЛАЊЕ

Чешлањето на трепките ќе ја зголеми циркулацијата и ќе го стимулира нивниот раст. Користете специјални четки за трепки, а доколку ги немате, можете да користите стари, направени од маскара што претходно сте ги измиле и исушиле добро.

МАСЛО

Рициново, маслиново и кокосово масло содржат масни киселини кои ќе обезбедат хранливи материи за трепките, ќе спречат опаѓање на косата и ќе ги направат здрави.

ВАЗЕЛИН

Вазелин ќе ги храни. Нанесете го пред спиење со памукче, нежно, без триење.

ХРАНЛИВИ МАТЕРИИ

И во овој случај, важно е да обрнете внимание на она што го јадете. Месото, рибата, јајцата, овошјето и зеленчукот треба да бидат дел од секој оброк.

ЗЕЛЕН ЧАЈ

Подгответе чаша силен зелен чај, оставете го да се излади, па нанесете на трепките двапати на ден со памучна топка.

АЛОЕ ВЕРА

Исцедете свеж гел од алое и ставете го на трепките пред спиење, а добро исплакнете го наутро со млака вода.

МАСКА ОД ЈАЈЦА

Измешајте едно јајце и малку вазелин или глицерин. Нанесете ја смесата на трепките и повторете неколку пати неделно.

МАСАЖА

По миењето, ставете малку од горе споменатото масло на прстите и нежно масирајте. Повторете ја постапката неколку пати во текот на неделата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi