Го имате ли овој мускул? Важно е да обрнете внимание на ЕДНА работа, и дали треба да се грижите ако ја немате?

27 јануари, 2021
мускул

Тие се нарекуваат зачетоци. Еден научник објасни за што станува збор на Твитер.


Дали знаевте дека на човечкото тело има заостанати остатоци од органи кои некогаш имале функција, но повеќе не постојат во современото време?

Дорса Амир е еволутивен антологичар кој често пишува за своето истражување на социјалните мрежи, а нејзиното објаснување за таканаречените „еволутивни заостанувања“ привлече големо внимание.

Ставете ја раката на рамна површина, а потоа поврзете ги палецот и малиот прст. Дали гледате затегнат дел на зглобот? Тоа е мускул наречен палмарис долг. Порано ни помагаше полесно да се движиме од дрво на дрво.

Денес, 14 проценти од луѓето го немаат тој мускул.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris