Јапонците имаат одличен рецепт и најмала смртност од короната – зајакнување на имунитетот за време на пандемија!

10 февруари, 2021
_uploads_thumbs_resize_800x420_451991

Најновите статистички податоци покажуваат дека има само 18 мртви на милион жители во земјата на изгрејсонцето, а многумина веруваат дека тајната лежи во моќниот минерал – јод.

Анализирајќи ги податоците за бројот на жртви во светот предизвикани од Ковид-19, професорот д-р Верхесен заклучи дека количината на внес на јод има значително влијание врз стапката на смртност.

Како пример, тој наведува дека епидемиолошките податоци покажуваат дека сегашната пандемија Ковид-19 во Јапонија, позната по високото внесување на јод, има многу ниска стапка на смртност од Ковид-19 во споредба со другите земји.

Сето ова и покрај фактот дека Јапонија има најстаро население во светот и дека националните мерки за затворање беа меѓу најблагите. Не е ни чудо што многумина ја нарекуваат Јапонија чудо, за време на пандемија.

Јодот треба да се внесува преку храна, а најмногу се наоѓа во алги, морска риба и трпезариска сол.

Дневниот внес на јод треба да биде од 1,5 милиграми до 2,4 милиграми по лице.

Оптималното внесување на јод може да стане еден вид „вакцинација“, што нагло го намалува ризикот од развој на болеста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi