“Дискавери” планира документарец за обдукцијата на Мајкл Џексон

12 декември, 20100
discovery_chan_id1_04a

Телевизискиот канал “Дискавери” предизвикал гнев кај обожавателите на Мајкл Џексон, откако најавил дека ќе емитува документарен филм во кој ќе била прикажана обдукцијата на кралот на поп музиката, пренесуваат светските медиуми. Спорниот документарец во Британија би требало да биде емитуван на 13 јануари. Обожавателите биле згрозени од идејата и тврделе дека со овој филм се напаѓа човечкото достоинство и барале од директорот на каналот, докумантарецот да се отстрани од програмската шема. Фановите веќе почнале да собираат потписи за петиција која до сега ја поддржале 1.500 луѓе.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma