“Дојче банка“ инвестирала во најголемото казино во Лас Вегас

19 декември, 20100
<Digimax 430 / Kenox D430>

Најголемата германска банка “Дојче банка“, започнала со вложување во игри на среќа, што потврдува и нејзината инвестиција од 3, 9 милијарди долари во изградба на најголемото казино и луксузен хотел во Лас Вегас. Според мислењата на аналитичарите од групацијата “Рил капитал аналитикс“, станува збор за најскапиот проект во Лас Вегас, во кој парите биле вложени само од еден инвеститор, во случајов “Дојче банка“. Комплексот “Космополитен“ истовремено е и најголемиот проект во Лас Вегас, со 3000 кревети, ресторани, велнес центри и голем број на продавници, а казиното се простира на површина од два фудбалски терена.
Ваквата инвестиција на најголемата германска банка ги изненади аналитичарите и некои од нив се изјаснија дека ова е сосема погрешна инвестиција на “Дојче банк“.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi