“Пипл“ : Сандра Булок – Жена на годината

15 декември, 20100
sandra-bullock-1024x768-21539

Славната актерка Сандра Булок е прогласена за “Жена на годината“, по спроведена анкета на американското списание “Пипл“. Булок ја освоила титулата за освојување на Оскар за најдобра женска улога, посвојување на дете и разводот. Меѓу останатите познати личности што ја одбележале 2010 година, се и Брет Мајклс актер и музичар – “врвен мајстор на преживување“, Ким Кардашијан како “претприемач на годината“.
Принцот Вилијам и неговата свршеничка Кејт Мидлтон ја освоиле титулата “Кралски пар“.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi