Го тужи ресторанот, бидејќи не му кажале како да јаде артичока

23 декември, 20100
artichoke1

Arturo Carvajal, кој по професија е доктор, тужи еден рсторан во Мајами, бидејќи му дозволиле да изеде цела артичока. После јадењето тој почнал да чустувува силни болки во стомакот, отишол на преглед и се констатирало дека дел од листовите од артичоката биле заглавени во неговиот абдомен. За да ја видите тужбата клик на линкот

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi