Новиот Ducati – Mega Monster

23 септември, 20100
ducati-mega-monster-2

Можеби и нема да го има овој епитет кога ќе биде официјално прикажан на пазарот, бидејќи ова му е работното име кои му е дадено од страна на новинари, кога ја чуле веста дека ќе се прави нов модел кој ќе има масивен мотор и ќе биде нешто помеѓу Jamaha V-Max и Triumph Rocket Roadster. Но сега за сега, се е останато на оваа приказна бидејќи се појавиле фотографии од овој модел во неговата завршна тест фаза.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi