Партизан – Арсенал 1:3

28 септември, 20100

Партизан иако за цело време на мечот се спротиставуваше, сепак не издржа до крај. После исклушувањето на Марк Јованович, црно – белите не успеаа да ја повторат играта од првото полувреме. Три пенали од кои два не беа искористени, по еден на двете страни. Аршавин, Шамак и Скилачи беа стрелците на гостите, а Клео од пенал за Партизан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi