Уапсен заради игра со снежни топки

23 декември, 20100
snowballs

Дин Смит, 31, бил уапсен заради игра со снежни топки. Дин заедно со неговата свршеница и петгодишен син заминале во трговскиот центар за да купат санка. Но, пред да влезат во трговскиот, започнале игра со снежни топки. При тоа Дин невнимавајќи удрил еден полицаец со топка. По три дена, додека тој подготвувал доручек во пижами, дошле со полициско комбе да го приведат. Дин бил изведен пред судот, каде му било судено за напад на службено лице. Сето ова се слушувало на ден пред Божиќ, а на Дин му била укажана претпазливост.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma