20 февруари, 2020

Радио

Тешката и калорична храна се карактеристика на зимскиот период . Таа го оптеретува желудникот и многу поспоро се вари храната, па многу често влијае да се појават тегоби во стомакот. За да ги избегнете овие проблеми со тегобите, а воедно и да ги исфрлите токсините од вашето тело се препорачува чај од рузмарин и портокал. Во пола литро врела вода ставете две лажички рузмарин и кора од еден портокал. По 15 минути процедете го чајот и после јадење пијте секој ден. На тој начин ќе си помогнете во идните празнични денови кога на менито имаме калорична и масна храна.

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // После празничната храна помогнете си со чај од рузмарин
Горе