После празничната храна помогнете си со чај од рузмарин

28 декември, 20100
ruzmarin

Тешката и калорична храна се карактеристика на зимскиот период . Таа го оптеретува желудникот и многу поспоро се вари храната, па многу често влијае да се појават тегоби во стомакот. За да ги избегнете овие проблеми со тегобите, а воедно и да ги исфрлите токсините од вашето тело се препорачува чај од рузмарин и портокал. Во пола литро врела вода ставете две лажички рузмарин и кора од еден портокал. По 15 минути процедете го чајот и после јадење пијте секој ден. На тој начин ќе си помогнете во идните празнични денови кога на менито имаме калорична и масна храна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi