“Чадор” за вашите чевли – Shuella

25 октомври, 20110
1

Се чудите како да ги заштитите вашите скапи чевли од дождот? Тоа веќе не е проблем  со овие колоритни и прекрасни чизмички. Видете што раскажува дизајнерката Ребека Милер за тоа како дошла до идеата да ги создаде уникатните чадор-чизмички:” Мојата цел беше да создадам издржлив, удобен производ но и со стил, кој можете да го носите во чантата секогаш  кога времето е врнежливо. Создадени се за секаков вид чевли, лесни се за поставување и одговараат на секоја височина на подпетиците. Овие чизмички се продаваат по 50 долари и ги има во различни величини и неколку актуелни бои. Вие никогаш не знаете кога ќе заврне, но сега веќе можете да бидете подготвени. Функционални и модерни, со чизмичките Shuella вашите стапала и чевли ќе останат чисти и суви за време на есенските денови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi