“Евита” без Мадона!

10 август, 20110
Eva

На Бродвеј повторно ќе биде поставен мјузиклот “Евита”, а фановите на Мадона ќе може да ја видат само во публиката.

Актерот, пејач и режисер Мајкл Керверис ќе им се придружи на Рики Мартин и Елени Рохер во новата верзија на мјузиклот “Евита” на Бродвеј. Тој ќе го глуми ликот на Хуан Перон.

Новата поставка на “Евита” чии автори се Тим Рајс и Ендру Лојд Вебер, пред публиката ќе застанат на пролет во 2012 година.

Мјузиклот кој ја раскажува приказната за првата дама на Аргентина, Ева Перон прв пат се појави во Бродвеј во 1979 година.

Нејзиниот живот беше тема на филмот “Евита” во кој главната женска улога ја има Мадона.

http://www.youtube.com/watch?v=4Spy3Nd2D6w&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi