“Одлична” цена за јахтата на Абрамович

21 јули, 20110
yacht-roman-abramovich-001

Милијардерот Роман Абрамович пред само шест месеци ја купи преубавата луксузна јахта “Eclipse”, и тоа по цена од 300 милиони фунти.

Ова е јахтата која абрамович ја нуди на сите заинтересирани:

Секој оној кој сака барем еден ден да ужива на оваа јахта ќе треба да плати 1,25 милиони фунти.

Најголемата приватна јахта на светот има два базена, два хеликоптери, теретана, салон за убавина, па дури и подморница. На јахтата може да уживаат 70 илјади луѓе. Безбедноста на патниците е на највисоко ниво со оглед на тоа дека во случај на несреќа патниците може да ја напуштат јахтата во рок од 15 минути со подморница.

Јахтата има 15 двокреветни соби, најлуксузно наместени, со сауни и џакузи…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit