„Есенската симфонија“ на Laura Biagiotti

28 октомври, 20110
12

Ако треба накратко да ја опишеме новата колекција на Laura Biagiotti тогаш „есенска симфонија“ би бил нсајсоодветниот израз. Во колекцијата преовладуваат типично есенските бои, топло кафејаво, трула вишна, јарко црвено и жолто зеленикаво. Силен впечаток во колекцијата прават богато орнаментираните и бродирани јакички, кои како што знаете се една од хитовите модни тенденции за есента и зимата, а така исто и облеката од плетиво – наметки, блузи, пелерини, џемпери…Материјалите на оваа колекција се фина волна, кашмир, памук, висококвалитетна свила и шантунг.

Ние се вљубивме во колекцијата на Laura Biagiotti! А вие?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi