„Јавал“ ајкула долга шест метри

1 август, 20110
ajkula

Ерик Џејкобс од Масачусетс скокнал од неговиот брод, прво на грбот на ајкула, долга шест местри во водите на Кејп Код.

Џејкобс, инаку рибар по професија, тврди дека ја „јавал“ ајкулата скоро четриипол метри, по што брзо допливал  назад до бродот.

На видео снимката која била поставена на youybe може да се види Џејкобс во оваа несекојдневна акција.

По разните критики од активистите за права на животни, Џејкобс изјавил дека несакал никого да повреди во океанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi