„Мајнау“ – островот на цвеќето

17 ноември, 20110
1

Ова е најживописната германска ботаничка градина и најпосетувано туристичко место на Боденското езеро – најголемото во Германија. Тешко е да се опише едно вакво место за кое се прераскажува од оние што го виделе само со суперлативи. Вистината е дека „Мајнау“ го заслужува секој еден комплимент. Да се шеташ по островот и да ги вдишуваш ароматите на над 150 етерични билки е прекрасно и незаборавно преживување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi