„Пукна тиквата“ помеѓу Вил Смит и Џада Пинкет Смит! На повидок уште еден развод во Холивуд :(((

24 август, 20110
vil smit

Дека не е се така како што изгледа, покажаа и Вил Смит и неговата сопруга Џада Пинкет Смит. Иако нивниот брак изгледаше совршен, таблоидите нашироко пишуваат за разводот на славната двојка, по 13 години заеднички живот.

13-ката се покажа како несреќна за Вил и Џада, кои имаат две деца Џејдан (13) и Вилоу (10). Парот се венчаше во 1997 година, по разводот на Вил од модната дизајнерка Шири Зампино, со која има 18 годишен син.

Иако оваа холивудска двојка изгледаше совршено, сепак Џада неодамна зборуваше за фактот дека доброволно се откажала од светска кариера и од сонот да стане популарна пејачка, со цел да му се посвети на семејството.

Се надеваме дека двојката ќе успее да ги надмине разликите, бидејќи би било штета да заврши еден брак кој во Холивуд издржа 13 години, што повеќето случаеви е невозможна мисија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi