„Светата земја“ – најголемиот христијански парк во Америка

8 ноември, 20110
sveta zemja

Комплексот вклучува библиски музеј со богата колекција од експонати, тематски парк – презентација, каде можете да видите различни случки и раскази од Библијата, изиграни во живо од професионални актери.

„Светата земја“ не е како другите американски забавни паркови и не предлага разни екстремни атракции. Ова всушност е еден музеј на отворено, кој ќе ве одведе околу 2000 години назад кон случките опишани во Библијата. Стотици актери ќе ви предложат еден реален спектакл на историјата позната од Светата Книга.

Независно дали сте христијани или не, овој забавен парк заслужува да се посети и ќе биде незаборавно искуство за сите оние што биле таму.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş