101 најсекси модели кои ќе го „дрмаат“ светот во блиска иднина! Четрнаесетти дел

24 октомври, 20110
nasssss

49. Daphne Joy24 годишната актерка и модел која живее во Лос Анџелес. Дополнително својата слава ја стекна со кратка улога која ја доби во Пиратите од Карибите, но и со фактот дека е девојка на раперот 50 Сент. Како мала глумела во серии и телевизиски шоуа. Инаку има турско потекло, бидејќи нејзината мајка е од Измир, а нејзиниот татко е американец.

48. Zhang Jingchuродена на 2 февруари 1980 година, кинеска актерка и модел.

47. Sasha Jacksonбританска актерка и модел.

46. Amy Jacksonродена на 31 јануари 1991 година во Велика Британија. Британски модел, актерка. Таа била мис тинејџерка во 2008 година. Станала модел, а потоа и актерка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi