101 најсекси модели кои ќе го „дрмаат“ светот во блиска иднина! XV дел

25 октомври, 20110
nassssss

45. Katarina Ivanovska – родена 18 август 1988 година. Нашиот најпознат модел, Катарина Ивановска својата кариера ја започна по победата на изборот за модел во Скопје 2004 година. Потоа следуваа првите чекори по модните писти на модната недела во Милано. Се има појавено во многу модни списанија, има соработувано со врвни дизајнери, а последното нешто е договорот со Викторија Сикрет.

 

44. Antonia Iacobescu – родена на 12 април 1989 година во Романија. Пораснала во САД, а потоа на 13 години повторно се вратила во родната земја. Почнала да се занимава со музика и пеење, а подоцна и како модел.

43. Park Si Hyun – родена на 31 октомври 1984 година во Сеул. Најпознат модел од Кореа, која најчесто може да се види на саемите за автомобили.

42. Martha Higareda – родена на 24 август во Мексико. Мексиканска актерка и модел. Покрај актерската кариера и многу бројните улоги, таа има учествувано во бројни рекламни кампањи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi