Америте ни го копираат проектот Скопје 2014!! Осум метри “статуа” на Мерлин Монро во Чикаго!

16 јули, 20110
marilyn-monroe-statue naslovna

Иако ни ги копираат идеите, Американците сепак ќе имаат помала Мерлинка од нашиот Аце. Стјуард Џонсон “гарант” бил во Скопје кога ја добил идеата за нејзината “маленкост”!

“ Само …8 метри големата Мерлинка, се “исправи” во центарот на Чикаго.

“Башка” нашиот Аце е качен на коњ, а Мерлинка над “вентилатор”….

Наравоучение: Подобри сме и од Американците- дефинитивно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit