Анимираниот филм “Ранго“ со 38 милиони долари за само еден викенд

9 март, 20110
rango

Холивудската ѕвезда Џони Деп и најновиот филм “Ранго“,  моментално се  на првото место во благајните низ кино салите, откако само за еден викнед филмот заработи 38 милиони докари во САД. Џони Деп го позајми својот глас за овој анимиран филм, и секако повторно е број еден, дури и кога треба да глуми камелеон. Анимираниот филм е во режија на Gore Verbinski, познат по своите феномелални дела како “Пиратите од Карибите“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi