Атлантис хотелот во Дубаи :) Ни фантазијата не може да Ве однесе толку „далеку“:)))

2 ноември, 20110
1

Атлантис хотелот во Дубаи е еден од најубавите и најлуксузни хотели во светот. Зафаќа површина од 113 хектари и е лоциран во Palm Jumeirah. Хотелот може да се пофали со 1539 необично убави соби, поради неверојатниот поглед во длабочините на морето.

Нептун и Посејдон се ексклузивните апартмани на Атлантис со воден кревет, две спални соби и со поглед во подводниот свет на  на „Амбасадор лагуната“.

Поглед на море…„Амбасадор лагуната“ е прозорец кон чудата на океанот и го зафаќа централниот дел од Атлантис. Голем дел од собите во хотелот како и рестораните и другите простории за релаксација имаат ваков необичен „прозорец“ кон морските длабочини, што го прави хотелот Антлантис навистина единствен во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi