Беше вистински гениј: Новиот албум “Лавицата Еми Вајнхаус: Скриено богатство” излегува во Декември.

31 октомври, 20110
amy_winehouse_1

Тајните и досега необјавените материјали коишто пред смртта ги сними Еми, ќе бидат објавени во Декември оваа година во вид на нов албум “Лавицата Еми Вајнхаус: Скриено богатство (“Amy Winehouse Lioness: Hidden Treasures”). Една од песните ја снимила дoдека била под дејство на хероин, а во друга зборува за изневерувањата од страна на нејзиниот поранешен сопруг Блејк Филдер. На албумот ќе има 12 песни, а како датум за кога ќе излезе се спомнува 5 Декември.

Татко на почината звезда, Мич, откако го преслушал новиот албум изјавил : “Досега не разбирав какво вистинско гение е Еми. Не разбирав досега, кога седневме заедно со остатокот од семејството и го преслушавме албумот. Многу го ценам нејзининот талент. Од џез па до хип-хоп песни, сите ми го одземаа здивот ” . Парите од продажбата на албумите ќе идат во фондација која ќе го носи името на Еми Вајнхаус. Обдуциските налози од пред неколку дена потврдија дека алкохолот ја убил пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi