BlackBerry со нов “Playbook” tablet

7 јули, 20110
playbooknavigator

RIM напаѓа кон Apple и Android бригадата со свој оперативен систем и “бизнис мозок” со апетит за мултитаскинг. Комплетно новиот Playbook на BlackBerry се карактеризира со twin HD камери, видео со висока резолуција на multi-touch екран со 1024х600 пиксели, web пребарувач со поддршка за Flash 10.1, поддршка за игри. Со двојадрен процесор од 1.0 GHz, 1 GB RAM меморија, N Wi-Fi и поддршка за 4G, навистина би требало да “лета”.

http://www.youtube.com/watch?v=eAaez_4m9mQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi