Цеца ја доби “ златната “ алка!

26 јуни, 20110
ceca

Од денес Цеца започнува со издржување на осуммесечната казна, куќен притвор под надзор на елекртонска нараквица околу ногата. Оваа казна таа ја доби по долги спогодби со државата, за прашањето околку спорните трансфери на фудбалерите на клубот Обилиќ.

Таа и нејзината сестра се прогласени за виновни и затоа им беше доделена казна од една година, и парична казна од 1,5 милиони евра. Бидејќи Цеца и нејзината сестра беа во притвор четири месеци, токму кога излезе овој скандал на површина, сега им остануваат уште 8 месеци куќен притвор.

Што се однесува на паричната казна, за да биде сигурен судот дека парите ќе бидат исплатени на три рати, куќата на Цеца е ставена под хипотека.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi