Dodge Charger SRT8 Super Bee®

10 ноември, 20110
0

Проектиран и изграден за ентузијастите за перформанси, Dodge Charger SRT8 Super Bee® ќе дебитира пред јавноста на саемот за автомобили во Лос Анџелес на 16-ти ноември, оваа година.

Нема грешка во ставот без резерви за перформансите на Dodge Charger SRT8 Super Bee. Достапен ќе биде во или “Stinger” жолт или “Pitch” црн екстериер со посебни Super Bee графики. Ексклузивните модели одразуваат специјално дизајнирана, модерна и екстровертна интерпретација на легендарните перформанси на Super Bee, создаден за ентузијаст кој ужива во возило со една мисија на ум – да се движи брзо. “Супер Пчелата” ќе се напојува од 6.4 литарскиот HEMI® V-8 мотор со 470 коњски сили и вртежен момент со сила од 470 lb.-ft.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi