Џабе беше терминатор! Нашиот Шварци го чува „горила“ и кога си го вози точачето :)

15 август, 20110
1

Терминаторот и неговите телохранители, биле забележани од папараците додека возеле велосипеди.

Но, што ќе му е на поранешниот терминатор и бодибилдер, телохранител?!

Шварценегер од својата 15 годишна возраст започна активно да се занимава со бодибилдинг, учествуваше на повеќе натпревари пред да влезе во водите на актерството.

Но, тој се посвети на глумата и на политиката, го запостави бодибилдингот, па на оваа фотографија славниот терминатор изгледа многу мало во споредба со неговите телохранители.

Шварценегер кој има 64 години, уживал во возењето на велосипед, бидејќи има кој да му чува грб.

Инаку, на 20 години тој ја освои титуталата Мистер Универзум во бодибилдингот, пред да победи на Мистер Олимпија дури седум пати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi