Џибони го промовираше новиот спот „Замоли ме“

6 ноември, 20110
oooooooooo

Еден од најпопуларните хрватски кантавтори, Златан Стипишиќ Џибони, ги израдува своите анови со нов спот за нумерата „Замоли ме“.

Спотот е изработен во многу интересна колажна анимација на црно-бели фотографии и е во продукција на продуцентските куќи „Марсела филм продакшн“ и „Урбан Џангл Филм продакшн“.

Погледнете го спотот на кој музичките критичари во Хрватска му дадоа високи оценки:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi