Џоли стигна и во Хрватска! Ќе ја “навее” ли патот во нашата вечна:))?!

20 август, 20110
Angelina Jolie na Brijunima 190811

Анџелина го постигна она што го бараше минатата година – стигна на Бриони да го проследи Раде Шербеџија во улога на Кралот Лир.

Со двете деца и дадилката, но без Бред, со приватен авион слетала на аеродромот во Пула околу 16:30 часот, а таму ја пречека делегација на хрватскиот тетар -Ulysses предводена од Ленка Удовички.

На Бриони присигнал и претседателот Иво Јосиповиќ, а пред претставата, познатата актерка се сретнала со него и неговата сопруга.

Како што дознаваме, Анџелина Џоли утрово е на деловен појадок со Јосиповиќ и Ѓурѓа Адлесиќ на кој ќе зборуваат за помош околу деминирање на Хрватска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi