Еди Марфи ќе добие награда “Икона на комедијата”

22 март, 20110
Eddie-Murphy

Еди Марфи е првиот актер кој ќе добие награда икона на комедијата. Наградата ќе му биде дадена на свечената церемонија која ќе се одржи на 26 март, а снимката од доделувањето ќе биде емитувана на 10 април на MTV.

Наградата се дава со цел да се даде признание на оние кои допринеле нешто повеќе за комедијата и ги инспирираат идните генерации на забавувачи, а Еди Марфи дефинитивно е таков.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi