Еве една паметна во Холивуд :)) Селма Хаек е против пластични “цицки”:)) И јас богами:)

18 август, 20110
salmahayek

Еве една паметна во Холувуд, Селма Хаек е можеби една од најубавите жени во Холивуд, но тоа не значи дека била под нож.

Хаек ги подели тајните за нејзината кожа во септемвриското издание на Алур.  На 44 години, горделивата актерка научи неколку работи за да го успори стареењето природно: “Верувам дека секоја жена има ппаво да се бори за да ја зачува нејзината младост”- кажа таа за Алур.” Но тоа не значи дека треба да има пластична операција”-додаде таа.

Таа признава дека никогаш не била на операција:” Немам никогаш направено ништо на моето лице.”

Со цел да ја задржи нејзината убавина и да ги охрабри другите да го сторат истото, Хаек е во подигнување на линија за нега на кожа Нијанса кои ќе бидат достапни во аптеките.

“Ја сум во креирање на оваа линија со филозофија дека во секој постои убавина и ќе мора да научите да го зачувате на природен начин. Едно нешто што е возбудливо да се биде жена е тоа што можете да ја откриете својата убавина одново и одново и одново.”

Десперадо ѕвездата ја зачувува својата кожа и сексуалност како сто се приближува до 50. Како една жена треба да ви биде леснотија вашата сексуалност, кога имате 40. “Вие сте самоуверен за тој дел и така треба и да биде.”

Но постои еден дел кај неа, за кој таа се колне дека не е ист во последните 10 години.” Моите гради, а тие не се лоши. Не се жалам на нив”. –вели таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi