Facebook воведува попусти за веб “пријателите“

28 април, 20110
facebook login

Социјалната мрежа Facebook објави воведување на услугата “добри планови“ во пет американски градови, пренесува агенцијата AFP. Се работи за воведување разни попусти при купување и користење разни услуги на оредени веб корисцни, “пријатели“ на мрежата Facebook, кои за тоа ќе поднесат барање. Новата услуга ќе биде прво воведена во Атланта, Остин, Далас, Сан Диего и Сан Франциско, а се планира да се прошири и на другите пазари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma