Францускиот “Спајдермен“ ја освои највисоката зграда на светот

29 март, 20110
ALAIN-ROBERT5

Ален Робер, познат како францускиот “Спајдермен“, успеа да ја искачи највисоката зграда на светот, кулата Бурџ Халифа во Дубаи, висока 828 метри. На Робер му требале шест часа со помош на јажиња, да стигне до врвот на зградата која има повеќе од 160 ката. Пред искачувањето тој изјавил дека се чувствува помалку вознемирен, но не поради искачувањето, туку поради мерките на безбедност кои се преземени и поради луѓето кои ќе го гледаат како се качува. “Знам дека сите ќе гледаат во мене и тоа е прилично стресно“, изјавил Робер.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Jrvtrz_zHDg

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi