Ги „утепа“ рецесијата! Принцот Вилијам и Кејт нема да одат на скијање! :)

24 декември, 20110
0968007.48

Платата смета дека доколку Вилијам и Кејт заминат на скијање со тоа ќе испратат лоша порака на својот народ. Младиот кралски пар Божиќните празници ќе ги помине во друштво со кралицата Елизабета во нејзината куќа во Норфолк.

Парот сака да сочувствува со својот народ кој се наоѓа во рецесија, па затоа војводата и војвотката од Кембриџ се откажале од сите луксузи и нема да заминат на патување.

Вилијам и Кејт го откажале скијањето, на кое требаше да заминат наредната недела, за да останат во својата земја. Од кралскиот двор изјавиле дека со тоа би се испратило лоша порака до народот кој е во рецесија, па затоа кралската двојка нема да оди на патување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma