Го симнаа Младиќ од “втори на први” заради Шешељ

7 јули, 20110
seselmladic

Ратко Младиќ го јаде “стапот” од Шешељ и во Хаг. Имено, Младиќ после подолг период поминат со Шешељ на вториот спрат во Хашкиот притвор, вчера беше префрлен на првиот спрат во истата зграда. Причината била многу смешна. Играјќи шах, двајцата “шегобијци” смислиле план како да си играат со Хашкиот трибунал. Веруваме дека Младиќ бил публика во смислените “акции”. Судскиот совет заклучил дека Шешељ е виновен за авантурата наречена адвокат без англиски јазик, па од целата “драма” настрада Младиќ.

Се прашуваме сега, како Младиќ ќе продолжи да се однесува во Хаг, без својот конселиере Војо Шешељ?

Кога веќе не успеа да добие свој неписмен адвокат од Белград,, ќе побара ли од судот да му обезбеди и “дадиља” за навечер да го покрива?

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/