Голем пожар во хотелот “Хилтон“ во Лондон

2 јули, 20110
0701-hotel-fire-xposurebn3
Голем пожар избувна во Лондон во елитниот хотел “Хилтон”, поради што во зградата од 28 ката, со поглед на Хајд Парк, се евакуирани 1.500 луѓе, објавија градските власти.
Пожарот во кој немаше повредени, се случи во подрумот на кујната на луксузниот хотел, а потоа се проширил на вториот кат од зградата.
Најмалку 40 пожарникари и осум пожарникарски возила учествуваа во гаснење на пожарот.
Извор: Нетпресс

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/