И на новата Виндзор свадба, куп “глупи“ шапки! Ќе имате да се изнасмеете – верувајте :)

31 јули, 20110
svadbafilips

Кралското Британско семејство излезе со полна сила и се разбира неверојатни шапки, по повод свадбата на Зара Филипс и Мајк Тиндал во саботата.

Филипс, 30, е ќерка на Ана, принцезата и внка на Кралицата Елизабета втора. Таа е на тринаесеттото место во линијата за наследник на британскиот престол. Триндал, 32, пак е англиски рагби изграч.

За разлика од својот братучед, Вилијам, свдабата на Филипс, беше релативно на пониско ниво. Се одржа во ce at Canongate Kirk, Единбург, Шкотска. Невестата носеше бел фустан,  вел во боја на слонова коска и тиара позајмена од нејзината мајка.

Беше присутно целото кралско семејство, а многу очи беа вперени во Кејт, војводката од Кембриџ.

Погледнете фотографии од свадбата и од сите “глупи“ шапки кои ги носеа девојките.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit