И пензионерите „откачија“ сроззз! Пијат, пушат и прават немири! :)

25 октомври, 20110
pen

Снимката која неодмана била поставена на интернет,  прикажува „откачени“ старци кои прават нереди.

Снимката на која пензионерите пијат алкохол, пушат цигари, пишуваат по ѕидови и прават немири се појави на интернет… но сепак, не е се како што изгледа!

Во две минутното видео пензионерите се однесуваат како разбеснети тинејџери, пијат и фрлаат шишиња, удираат по автомобили, цртаат графити, фрлаат јајца по куќи и не се придржуваат кон јавниот ред и мир.

За да биде се појасно, снимката била направена од полицијата во Lacashire со цел да се прикаже дека антисоцијалното однесување не е прифатливо во ниту една годишна возраст.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gZ6qhRdd6Fc

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş