Ќе се снима трето продолжение за “Бриџит Џонс”

9 март, 20110
Renee-Zellweger

Рене Зелвегер ќе има улога во третиот филм за Бриџит Џонс. Актерката изјавила дека ја прифаќа улогата на Бриџит, но под услов да ја задржи килажата која ја има моментално. Во претходните два филма таа мораше значително да ја зголеми тежината што прилично тешко го поднела тоа. Па така, таа во првата сцена од филмот ќе се појави како задоволно стои на вагата, како публиката би сватила дека таа повеќе не е “полничка”. Рене ја прифатила улогата без најмало двоумење, кога дознала дека е прифатено нејзиното единствено барање. Актерот Колин Фирт, кој неодамна го доби оскарот за улогата во “Говорот на Кралот”, изјавил дека би сакал да се појави во третото продолжение за Бриџит Џонс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi