Кои познати светски „фаци“ ќе инвестираат некогаш во Кавадарци? :)))

16 август, 20110
naslovna-bekamovi

Знаеме дека незнаат што да им прават на милионите кои ги заработуваат, но едно добро нешто е дека имаат лозови насади. Ова е листата на познатите светски личности кои поседуваат лозови насади.

Бекамови – тие наводно станале посветени на лозјето додека живееле во Шпанија. Но, поседуваат земја со лозови насади и во САД.

 

Лил Џон – рапер, продуцент, но тој има и свое вино.

 

Марио Андрети – авто тркачот кој бил светски шампион, поседува лозови насади и винарија.

 

Жерар Депардје – познатиот француски актер не ја крие љубовта кон виното. Тој поседува неколку хектари земја со лозови насади.

 

Оливија Њутн Џон – таа во својата родна Австралија заедно со еден партнер имаат свој бренд на вино уште од 2002 година.

 

Френсис Копола – поседува лозови насади во неколку земји, па на тој начин  произведува  и негово сопствено вино. Тоа за него претставува уживање, семеен одмор со традиционална дегустација на вино.

 

Карлос Сантана – иако славниот гитарист не поседува лозови насади и земја, сепак има вино што го носи неговото име.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi