MySpace губи милиони корисници

28 март, 20110
myspace

MySpace помина преку редизајн и отупштања, но изгледа дека ни тие одлуки не беа доволни за оваа социјална мрежа да си го поврати некогашниот успех. Во јавноста се појавиле податоци за губитоците, но во овој случај не финансиски, туку губење на корисници. MySpace изгубил 10 милиони корисници во февруари месец. Во 2005 година оваа мрежа ја купи Руперт Мердок за 530 милиони долари, а вредноста на која сега се проценува е 80 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/