На „Samsung“ му е одобрена продажба на „galaxy tab 10.1“

22 август, 20110
samsung-galaksi-tab-10.1v-498

„Samsung“ на крајот го доби правото за продажба на својот „таблет“ – „galaxy tab 10.1“ пренесуваат француските електронски медиуми.

Судскиот процес го има покренато „Apple“ поради кражба на интелектуалната сопственост врзана за дизајнот на „galaxy tab 10.1“.

Судот во Дизелдорф, сепак, на крајот заклучил дека не е компетентен да донесува одлука за забрана на продажба на производот на „Samsung“ во цела Европа.

„Samsung“ сепак ѓе мора да се одбрани на 25-ти Август за забраната да биде укината и во Германија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi