Најдобрите сурферски дестинации во светот :) Навистина – преубаво :)

21 август, 20110
surfing

Знаеме дека едно од најпопуларните места за сурфање е северниот брег на Хаваи, но ако некогаш сакате да заминете и на други места тогаш би требало да изберете меѓу Индонезија, Мексико, Тајланд, Јужна Африка, Калифорнија, Коста Рика…..на листата и нема крај.

Оние кои сакаат да ги „ловат“ брановите, да уживаат во адреналинот кој го нуди сурфингот секако знаат точно на кои плажи најдобро се остварува тоа.

Затоа ви ги претставуваме 6-те најпознати дестинации кои би можеле да ги ставите на вашиот сурферски радар!

Уживајте!

1. Намибија

httpv://www.youtube.com/watch?v=jk8AmlnDb6w

2. Бангладеш

3. Оман

httpv://www.youtube.com/watch?v=eI_W8YfkBgY

4. Уругвај

httpv://www.youtube.com/watch?v=zOueKFf-SfQ

5.Гана

httpv://www.youtube.com/watch?v=IZcKbpdLDug

6.Тајланд

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZN4YWYXW5No

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi