Најгрдото куче на светот беше „кај Сергеј“ на „улепшање“! :)

19 август, 20110
Yoda-Worlds-Ugliest-Dog

Кога може човечки габори со помош на шминка да се дотераат и дури и да излажат, комишарот и водителот на ток шоуто Џими Кимел, се досетил ова да го примени на најгрдото куче на сетот – Јоди. Тој им предложил на нејзините сопственици велнес и нова гардероба за нивното милениче.

Единствено што однапред знаеле дека нема да се промени, бил јазикот на Јоди, кој константно виси. За останатиот изглед на ова 14 годишно куче, после интервенциите на специјалисти од светот на козметиката и стилисти, уверете се сами во видеото.

Знаеме само дека куче дури и грдо со сигурност има убавина на срцето. За разлика на луѓето. Дури и оние надворешно убави.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sUP0p2uO7CA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi