Нашминкајте се според хороскопскиот знак – втор дел

18 ноември, 20111
sminka

Вага
Бои: зелена, светло сина, шампањ, розова, виолетова.
Руменило: светло розева за да ја покаже вашата нежна природа.
Сенки: зелена и смарагдна за да покажат рамнотежа.
Кармин: Нежни нијанси на сино и розево.
Креон: маслинеста боја.
Бои треба да се избегнуваат: сите премногу бледи нијанси.

Скорпија
Бои: розова, црна, темно црвена и виолетова.
Руменило: темноцрвената боја ќе го подобри вашиот изглед.
Сенки: сите нијанси на виолетова.
Кармин: розова или црвена за да ја истанете вашата дива страна.
Креон: бел креон.
Бои треба да се избегнуваат: Премногу светли бои.

Стрелец
Бои: виолетова, сина, зелена, црвена, бела.
Руменило: бургунди и темноцрвена боја.
Сенки: сите нијанси на сина и тиркизна
Кармин: лаванда или јоргован нијанси на виолетова.
Креон: црна со светли пурпурни честички.
Бои треба да се избегнуваат: светло сина, темно сина и светло црвена.

Јарец
Боја: темно зелена, беж, црна, кафеава, крем и маслинеста.
Руменило: бронза.
Сенки: зелена, беж и маслинеста.
Кармин: кафен со малку бронзен сјај.
Креон: црн или маслинест.
Бои треба да се избегнуваат: сите нијанси на бело и розево.

Водолија
Бои: црна, тиркизна, виолетова.
Руменило: шампањ боја со виолетови примеси
Сенки: пурпурна со тиркизни честички.
Кармин: металик виолетова боја.
Креон: темно сина боја.
Бои треба да се избегнуваат: конвенционалните бои. Одберете мешавина од две или повеќе бои.

Риби
Бои: аквамарин, сина, зелена, виолетова, мистично сина, пурпурна.
Руменило: нежна розова боја.
Сенки: аквамарин, со сребрени честички.
Кармин: темни нијанси со многу сјај.
Креон: сребрена боја.
Бои треба да се избегнуваат: сите бледи нијанси, особено виолетова.

 

One comment

  • simona

    30 ноември, 2012 at 20:33

    ja jarec tocno!!!90% se sminkam taka

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi